مستی

 

"مستی"

 

در اوج مستی استـکان از دستم افتاد

او اینچنین از چشم‌های مـسـتـم افتاد

 

تـسـلیم بودم، دستها بالا... عزیزم

تیر خلاصم را بزن خب، دستم افتاد

 

درباره اش هرگز نمی‌شد فکر بد کرد

در یـادم امـا فـکـرهـای پـسـتم افـتـاد

 

هی خالی و پـر شد درونم، بغض کردم

احساس می‌کردم کمی از هستم افتاد

 

خود را درونش دیدم اما حیف، شاید

آیـیـنـه تا فهـمـید من دل بستم افتاد

 

پی نوشت١: این غزل رو هم با همون قبلیه تو یه روز گفتم! منتها گفتم دو تاش رو با هم بذارم فکر می کنید خیلی کارم درسته و روزی دو_سه تا غزل می گم، اونوقت متوقع می شید و من می مونم و آپدیت روزانه ی این وبلاگ و کلی آب هندوانه!

پی نوشت٢: مصرع اول این غزل وامی ست از غزل زیبای (اگر اشتباه نکنم) خانم نفیسه سادات علوی که در سوگ مرحوم قیصر امین پور گفته بود:

در اوج مستی استکان از دستت افتاد...

 

پی نوشت٣: این روزها شدیدا گیج و منگم و خوشحالم که سرم انقدر شلوغ است که وقتی برای فکر کردن ندارم و کاملا ماشینی زندگی می کنم، وگرنه یک کاری دست خودم یا بقیه می دادم.

 

پی نوشت۴: دار و ندارم فدای یک لبخند دوست که از این زیباتر و باارزش تر چیزی در طول زندگی ام به دست نیاورده ام.

 

/ 92 نظر / 276 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسلم

بااحترام دعوتید به خواندن ترانه هایی از سلن دیون

هیشکی!

[رویا] بلاگستان رو با غزلی روشن نمی کنی عزیز؟!

سالار عبدی

سلام " نام او عشق است! ، آیا می شناسیدش!؟" عنوان مجموعۀ پژوهشی است که برای اولین بار در سی سال اخیر به نقد و تاملی ظریف در شاعرانگی حسین منزوی - بزرگ مرد غزل امروز- پرداخته است. این مجموعه -که با متدی آکادمیک و آسان یاب ، غزل معاصر را با محوریت حسین منزوی نقد و تحلیل کرده و منبع و مرجع بسیاری از پایان نامه ها و پژوهش های دانشگاهی - ادبی قرار گرفته - ، به قلم " سالار عبدی " چاپ و منتشر شده است. برای تهیه این کتاب و سایر آثار می توانید با شماره های 09375456836 و 09380230029 تماس و در اسرع وقت کتاب ها را تحویل بگیرید.( هزینه پیک و پست رایگان است) هم چنین می توانید به کارگاه تخصصی ادبیات و موسیقی برای استفاده از مطالب تخصصی و معرفی شاعران و نویسندگان موفق از نظر خودتان اقدام کنید تا به بهترین شکل نقد و معرفی گردند. و دیگر عشق...!

ماهنامه ي تخصصي شعر كندو

سومين شماره ي ماهنامه ي تخصصي شعر كندو منتشر شد. 21 هر ماه با ماهنامه ي تخصصي شعر كندو در اين شماره مي خوانيم: به قلم سردبير (كندو در آستانه ي تبديل به اولين رسانه ي چند صدايي ايران) سپيدگاه غزل نقد و بررسي شش كتاب شعر مقالات و مباحث نظري شعر آييني شعر كلاسيك ترانه يادي از شاعران بزرگ ايران و جهان معرفي كارگاه ها و جلسات شعر خواني معرفي كتاب تالار گپ و گفت (چت روم شعر) طنز گزيده شعر جهان (اين شماره شعر روسيه) و... با آثاري از مطرح ترين چهره هاي شعري كشور www.kanduu.net از شما فرهيخته ي گرامي دعوت مي شود به نوشيدن شهد كلمات و تماشاي نيش خوردن مزاحمين شعر ايران با تشكر و احترام روابط عمومي ماهنامه ي تخصصي شعر كندو [گل][بدرود]

محمد

به نظرم اصلا وزن و قافیه و هیچچچچ هماهنگی با هم ندارن اخه هر کسی که شاعر نمیشه خانوم ههههه هر کی از ننش قهر میکنه میخاد شاعر بشه ....یه چند تا لا اقل کلاس برو اون حافظ و سعدی هر چند ماه و چن وقت یه بار شعر میگفتن ماشالله علم پیشرفت کرده تو هر روز 2 تا میگی پیشرف کنی شاید به روزی 47 تا غزل هم برسی موفق باشی

سالار عبدی

سلام کارگاه تخصصی نقد ادبی و موسیقی با چند روز تاخیر به روز شده است در این نوبت می توانید نقد نیمایی مجموعه" کوروش آقامجیدی" را مطالعه کنید هم چنین این کارگاه با غزلی با عنوان" آهو چشم!" هم در این پست از شما پذیرایی می کند و دیگر این که 5 رباعی هم در این نوبت در معرض چشم های شعر یاب عزیزان قرار داده شده است کماکان این کارگاه آمادۀ معرفی و شناسایی شاعران جوان و کم تر شناخته شده تاز طرف شما عزیزان است تا با نقد و معرفی شان قدمی در این راه برداشته باشد همین طور می توانید برای خرید مجموعه" نقد و تاملی بر شاعرانگی حسین منزوی" ، نام او عشق است آیا می شناسیدش!؟ که به صورت آکادمیک و مبسوط به قلم سالار عبدی ، شاعرانگی حسین منزوی را بررسیده است با شماره های 09380230029 و 09375456836 تماس بگیرید هزینه ارسال و پست رایگان است موفق و شاد باشید

نفیسه علوی

اگه غزل من صاحب نداشت کلا کتمانش می کردم پیش این غزل شما.. محشر بود.. ممنون

شاعران معاصر

وبلاگ شاعران معاصر ایران به منظور اطلاع شما از به روز رسانی صفحه های ادبی شاعران معاصر و همچنین بازتاب فعالیت های آن ها بازگشایی شده است . می توانید از طریق ایمیل و همچنین کامنت با ما تماس بگیرید تا در لیست زیر قرار گرفته تا دیگران نیز در جریان به روز رسانی صفحه شما قرار گیرند . قرار گرفتن در این لیست منوط به فرستادن عکس می باشد . لطف کنید عکس های کم حجم خود را برای ما بفرستید . به زودی معرفی و بیوگرافی هم به این وبلاگ اضافه خواهد شد . شاعران عزیز لطف کنید برای پر بار تر شدن این صفحه با ما همکاری کنند .